TJ Lokomotiva Teplice

Výsledky

37. ročník Krušnohorské třicítky

Publikováno 15.01.17, Běžecké lyžování

37. ročník Mezinárodní Krušnohorské třicítky proběhl v neděli 15. ledna 2017 opět za vpravdě zimních podmínek. Celý den sněžilo, místy i hustě, což opět pořadatelům i závodníkům ztížilo přípravu tratí a příjezd na sportoviště.
Závodní den zahájili nejmladší lyžaři kvalifikací supersprintu klasickou technikou.
Poté se v 11,30 vydalo na závodní patnáctikilometrový okruh celkem 60 závodníků do hlavního závodu mužů na 30 km, hlavního závodu žen na 15 km, a dále pak do rámcových závodů mužů na 15 km a žen na 30 km.
Vítězem rámcového závodu na 15 km se stal Jiří Zmítko časem 59:07. Rámcového závodu žen na 30 km se zúčastnily dvě účastnice, úspěšnější byla Alena Bauerová (Žižkovský tygři), která závod absolvovala v čase 2:00:24.
Mezi ženami v hlavním závodě na 15 km zvítězila Markéta Vávrová (Rolníci TJ ČZU Praha) časem 1:00:29.
Hlavní závod na 30 km mužů vyhrál stejně jako včera Jan Ferdinand Polášek v čase 1:30:07 a zajistil si tím i zisk prémie za nejlepší umístění v součtu obou víkendových hlavních závodů.
Zatímco dospělí závodníci se prali s náročnou tratí, žactvo bojovalo ve finálových rozjížďkách supersprintu.