Výsledky závodů TJ Lokomotiva Teplice

TJ Lokomotiva Teplice

Výsledky

Memoriál Radky Máchové

Publikováno 29.01.17, Běžecké lyžování

Po několika "hubených" letech se vyznavači běžeckého lyžování opět radují. Na hřebenech hor nad Teplicemi panují výborné sněhové podmínky, které podporují i úsilí organizátorů z TJ Lokomotiva Teplice při pořádání závodů. Uplynulý víkend uspořádali v tomto roce již druhé dvoudenní závody, tentokrát 27. ročník Memoriálu Radky Máchové, který se jel v sobotu jako krajský závod klasickou technikou s individuálními starty a na neděli zařadili pořadatelé novinku: štafetový závod trojic na obratnostní trati, na který se zejména mladší ročníky závodníků velice těšily.

Sobota prověřila odolnost hlavně těch nejmenších, když na Novém Městě klesla teplota pod -10°C, k tomu byla mlha a vítr. Více než 160 závodníků ze 7 klubů Ústeckého, Karlovarského a Plzeňského kraje se však se zimními podmínkami i výborně připravenými tratěmi v délce 200 m až 7 km popralo skvěle. V ostré konkurenci se neztratili ani domácí borci, kteří zvítězili v 11 z 15 kategorií.

V neděli se na účastníky smálo od rána sluníčku a teplota vystoupila k příjemným -3°C. Hned po prezentaci se děti vrhly na trénink na obratnostní trati, která byla výborně připravena v okolí lyžařského stadiónu a na Lounské louce. Na tříčlenné štafety čekaly muldy, skokánky, slalom, jízda pozadu a po jedné noze, odšlapování a další úkoly, se kterými se většina dětí poprala s odvahou. Závod byly sice vyhlášeny jako Krajský přebor v obratnostních štafetách, ale vzhledem k jeho charakteru nejsou výsledky důležité. Hlavní bylo, že děti měly z lyžování tímto netradičním způsobem velkou radost a celý den si užily.
Výsledky obou závodů najdete na: http://zavody.czech-ski.com/file/download?token=246c5dda-3b62-41ad-b5ca-5fbbdf04dc6f


zpět na přehled