Výsledky

Český pohár dorostu a dospělých v běhu na lyžích Jilemnice

Publikováno 12.02.17, Běžecké lyžování

Skvěle se dařilo naší výpravě na ČP dorostu a dospělých v Jilemnici.
V sobotním skiatlonu na 5,3+5,3 km zvítězil s náskokem téměr půl minuty starší dorostenec Šimon Matějka!
I ostatní zajeli výborné výsledky. 5. mezi juniorkami na trati 2x7,5 km byla Majda Žižková a 10. mladší dorostenec Hugo Pechar v závodě 2x3,75 km. Velká gratulace !

Také druhý den ČP v běhu na lyžích dospělých a dorostu v Jilemnici se naše nevelká výprava dočkala medailového umístění.
Na programu byla zajímavá novinka: norský sprint volně. V této disciplíně se nejprve jela kvalifikace na 1 km okruhu. Nejlepších 30 (příp. 18 či 12 dle počtu závodníků v kategorii) pak postoupilo do tříkolového finále, ve kterém se závodníci měli možnost propracovat postupovým systémem až k vítězství či naopak sestoupit k horším příčkám.
Výborně si v kategorii starších dorostenek vedla Kačka Radová, které již tradičně sprintové disciplíny "sedí". Z 12. místa po kvalifikaci se probojovala až ke skvělému 3. místu. Blahopřejeme !
Starší dorostenec Šimon Matějka vybojoval 14. místo a ve finále si polepšil i mladší dorostenec Hugo Pechar ze 27. na 22.místo.