TJ Lokomotiva Teplice

Výsledky

MČR žactva Nové Město na Moravě

Publikováno 19.02.17, Běžecké lyžování

Výborně bojovali naši sportovci první den MČR žactva v Novém Městě na Moravě v závodě ve sprintu volnou technikou.
Kvalifikace proběhla ještě za dobrých podmínek na obstojně tvrdé trati, vyřazovací boje ale již byly poznamenány měknoucí stopou a deštěm, které našim zástupcům příliš nevyhovovaly.
Viktorka Vágnerová postupovala do čtvrtfinále šestým časem z kvalifikace, také 10. kvalifikační místo Míšy Moučkové bylo výborné. Oběma se jen těsně nepodařilo probojovat do finále a obsadily celkově 7. a 8. místo.
Svoji pozici z kvalifikace potvrdili dobrými výkony Matěj Prokůpek a Pavel Králik, kteří po boji ve čtvrtfinále obsadili 24. a 27. místo. Jen těsně unikl postup do vyřazovacích bojů Kačce Lázničkové.

Viktorka Vágnerová vybojovala na MČR stříbrnou medaili v závodě na 3 km klasicky za svou věčnou rivalkou harrachovskou Nellou Benešovou. Velké blahopřání!
V deštivém počasí také další děvčata podala výborné výkony: V r. 2003 skončila skvělá Míša Moučková 12.a 20. Anička Bradáčová, v r. 2004 také 20. Nela Žilinská, 35. Kačka Lázničková a 38. Páťa Švehlová.
Výbornými výkony překvapili i chlapci, kteří jsou všichni r. nar. 2003: 16. Matěj Prokůpek, 19. Pavel Králik a 32. Kryštof Tománek, který závodně lyžuje první sezónu ! Je vidět,že máza vyšla !

Výborné 6. místo mezi 30 štafetami vybojovala dnes naše děvčata Anička Bradáčová, Míša Moučková a Viktorka Vágnerová na MČR v NMNM. Blahopřejeme!
Štafeta mladších děvčat obsadila 25. místo a kluci výborné 12. místo (z 30 štafet).