TJ Lokomotiva Teplice

Výsledky

ČP dorostu a dospělých Harrachov

Publikováno 12.03.17, Běžecké lyžování

Závodní sezóna pro dorost a dospělé ještě nekončí. Druhý březnový víkend bojovalo 9 našich závodníků v ČP dorostu a mezinárodním Slavic Cupu juniorů a dospělých v Harrachově.
V sobotu se našim dařilo výborně. Ve sprintu klasicky se blýskli bronzem starší dorostenec Šimon Matějka i mladší dorostenec Hugo Pechar, když oba svou bojovností vylepšili pořadí dle času z kvalifikace.
Jen těsně ze 3. místa v semifinále nepostoupila do finále Majda Žižková, i tak její 3. místo mezi juniorkami je skvělé. Do semifinále se probojovala i Zuzka Matějková, celkově nakonec 9., Kačce Radové těsně unikl postup do semifinále, skončila nakonec 13. Ve čtvrtfinále bojovali neúspěšně také Klárka Belzová a Tereza Macholdová.
V nedělních závodech volnou technikou mass start v ČP dorostu a dospělých v Harrachově se opět nejlépe umístil v kategorii starších dorostenců Šimon Matějka. V závodě na 15 km se rozhodovalo až v závěru a Šimon vybojoval po včerejší 3. příčce výborné 8. místo. Ostatní bojovali také, ale již se jim tolik nedařilo.