Výsledky

MČR žactva v běhu na lyžích Harrachov

Publikováno 18.02.18, Běžecké lyžování

Dobré výkony předvedli v pátek účastníci volného sprintu.
Václav Vágner si z 6. místa v kvalifikaci ve čtvrfinále 3. nejrychlejším časem vůbec zajistil učast v semifinále, kde bohužel po kolizi ztratil čelní příčky - upadl a dojel na posledním místě, takže nakonec obsadil 11.místo. Do čtvrtfinálových bojů se ještě poprvé v kariéře probojovala Kačka Lázničková z 26. místa. Zde obsadila 5. místo, takže v konečném účtování jí patří 24. místo. Své sprinterské maximum si vylepšila i Nela Žilinská, když obsadila 31. příčku.
V sobotu jsme potvrdili, ze intervalový závod klasicky je naše parádní disciplína. Na výkonu Vaška Vágnera se bohužel podepsaly lehké zdravotní problémy, ale přesto vybojoval super 4. místo cca sekundu od medaile. Stejně jako šokovala Ester Ledecká na OH, tak naši malou Ester se dnes stala Nela Žilinská, když vybojovala své první podium-konkrétně 5. místo. Své republikové maximum si zajela i Kačka Lázničková na 19. místě a Petr Benda na 24. místě.
V nedělních štafetách obsadily obě naše štafety (oddílová i krajská) 15. místo z 30, 14. místo obsadila kombi štafeta s Kubou Křivohlavým a biatlonisty ze Střelky Brno.