Výsledky

MČR dorostu a dospělých Nové Město na Moravě

Publikováno 02.02.20, Běžecké lyžování

První den MČR v běžeckém lyžování v NMNM patřil klasickému sprintu.
5 našich dorosteneckých závodníků postoupilo v deštivém počasí do rozjížděk, kde se nejlépe vedlo Viki Vágnerové, která po bezpečném postupu obsadila ve svém semifinále 5. místo, celkově tedy desáté. Pěkný výkon podala i celkově 14. Katka Lázničková.
Lepšího počasí v sobotu ve Vysočina aréně využili i naši zástupci při závodě volnou technikou s int. starty. Výborný výkon na náročné trati s mokrým sněhem podala Viki Vágnerová, která vybojovala 8. příčku v závodě na 5 km. 13 mezi juniory byl Šup, jehož soupeři byli i Michal Novák a další naši reprezentanti. I ostatní podali bojovné výkony.
V neděli vyvrcholil republikový šampionát dorostu a dospělých ve Vysočina Arena NMNM závodem klasicky s hromadnými starty. Skvěle 👏 si počínala na trati 7,5 km starší dorostenka Viktorka Vágnerová, která skončila na širším pódiu 6️⃣., necelou minutu za vítězkou Eliškou Šibravovou z DULI, která zvítězila s velkým náskokem.
Mezi mladšími dorostenkami si slušně vedla 15. Kačka Lázničková, 11. místo mezi juniory vybojoval Martin Jeřábek. Díky i všem ostatním: Míše, Kubovi, Pavlovi a Matějovi za reprezentaci oddílu.